XML sitemap (6.x-1.1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Priority
id: Prioritas

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: Never
id: Tidak pernah

en: Tools
id: Alat

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Front page
id: Halaman depan

en: Node settings
id: Pengaturan node

en: Processing
id: Memproses

en: Apply
id: Terapkan

en: The update has encountered an error.
id: Pembaruan mengalami kesalahan.

en: Search engines
id: Mesin pencari

en: An error occurred and processing did not complete.
id: Ada kesalahan terjadi dan proses tidak selesai dilakukan.

en: XML sitemap
id: Sitemap XML

en: Submit the sitemap to search engines.
id: Kirim peta situs ke mesin pencari.

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
id: tambah tautan syarat taxonomy ke peta situs

en: Default priority
id: Prioritas bawaan
