XML sitemap (6.x-1.1) - en to pl translation catalogue (133 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Priority
pl: Priorytet

en: Hourly
pl: Co godzinę

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Default
pl: Domyślny

en: Never
pl: Nigdy

en: Cache directory
pl: Katalog na pliki tymczasowe

en: Submission URL
pl: Adres URL dostarczania

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Cron limit
pl: Limit cron

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: Front page
pl: Strona główna

en: Node settings
pl: Ustawienia węzła

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Sitemap
pl: Mapa witryny

en: Search engines
pl: Wyszukiwarki

en: Front page priority
pl: Priorytet strony głównej

en: Submission settings
pl: Ustawienia dostarczania

en: Verification link
pl: Odnośnik potwierdzający

en: Authentication key
pl: Klucz uwierzytelniający

en: Yahoo! will ask you to put an authentication key in the verification file.
pl: Yahoo! poprosi o umieszczenie klucza uwierzytelniającego w pliku weryfikacyjnym.

en: Authentication file
pl: Plik uwierzytelniający

en: Google verification page
pl: Strona weryfikacyjna Google

en: Yahoo! verification page
pl: Strona weryfikacyjna Yahoo!

en: The default priority is %priority.
pl: Domyślny priorytet wynosi %priority.

en: Priority adjustment
pl: Regulacja priorytetu

en: This number will be added to the priority of this content type.
pl: Ta wartość będzie dodana do priorytetu tego typu zawartości.

en: This will be the default priority of terms in this vocabulary.
pl: To będzie domyślny priorytet terminów w słowniku.

en: Default user priority
pl: Domyślny priorytet użytkownika

en: An error occurred and processing did not complete.
pl: Wystąpił błąd i operacja została przerwana.

en: Add all the links to the default language sitemap
pl: Dodaj wszystkie odnośniki do mapy witryny języka domyślnego

en: This option will be used only when the language negotiation uses a path prefix mechanism.
pl: Ta opcja zostanie użyta tylko, gdy negocjacja języka używa mechanizmu przedrostków ścieżki.

en: The number of links that are updated in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
pl: Liczba odnośników, które będą aktualizowane przy każdym przebiegu <a href="@cron">cron</a>.

en: The directory where the cache files are created; change it only if you are having problems with the default setting.
pl: Katalog gdzie tworzone są pliki podręczne; zmień go tylko w przypadku problemów z ustawieniem domyślnym.

en: Use stylesheet
pl: Użyj akrusza stylów

en: Specify a xml stylesheet for the sitemap?
pl: Określ akrusz stylów XML dla mapy witryny?

en: Front page change frequency
pl: Częstotliwość zmian strony frontowej

en: The change frequency associated with the front page.
pl: Częstotliwość zmian przypisana do strony głównej.

en: The absolute priority for the front page.
pl: Całkowity priorytet dla strony głównej.

en: Chunk size has been updated to @chunk-size.
pl: Rozmiar kawałka został uaktualniony do @chunk-size.

en: The maximum number of allowed links has been reached.
pl: Maksymalna liczba dopuszczalnych odnośników została osiągnięta.

en: Could not create the cache file @file.
pl: Nie można utworzyć pliku podręcznego @file.

en: The sitemap is located at <a href="@sitemap">@sitemap</a>.
pl: Mapa witryny znajduje się na <a href="@sitemap">@sitemap</a>.

en: XML sitemap automatically creates a sitemap that conforms to the <a href="@sitemaps.org">sitemaps.org specification</a>. This helps search engines keep their search results up to date.
pl: Mapa XML witryny automatycznie tworzy mapę witryny zgodną ze <a href="@sitemaps.org">specyfikacją sitemaps.org</a>. To pomaga wyszukiwarkom utrzymać aktualność rezultatów wyszukiwań.

en: Supporting modules
pl: Moduły wspierające

en: By itself, the XML sitemap module adds only the front page of your site to the sitemap. Other types of links are handled by supporting modules.
pl: Samodzielnie moduł Mapa XML witryny dodaje tylko stronę główną witryny do mapy. Inne rodzaje odnośników są obsługiwane przez moduły wspierające.

en: Links may be assigned a priority between 0.0 and 1.0. The default priority is 0.5. A priority of <em>Not in sitemap</em> excludes a link from the sitemap.
pl: Odnośniki mogą mieć przypisany priorytet pomiędzy 0.0 a 1.0. Domyślnym priorytetem jest 0.5. Priorytet <em>Nie w mapie</em> wyklucza odnośnik z obecności w mapie witryny.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@xmlsitemap">XML sitemap module</a>.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, sięgnij do podręcznika online dla <a href="@xmlsitemap">modułu Mapa XML witryny</a>.

en: Delete the sitemap cache files
pl: Usuń pliki podręczne mapy witryny

en: Flag the sitemap as requiring update
pl: Oznacz mapę witryny jako wymagającą aktualizacji

en: Last items successfully processed:
pl: Ostatnie elementy pomyślnie przetworzone:

en: 2000 rows
pl: 2000 wierszy

en: 1500 rows
pl: 1500 wierszy

en: 1000 rows
pl: 1000 wierszy

en: 500 rows
pl: 500 wierszy

en: 250 rows
pl: 250 wierszy

en: 100 rows
pl: 100 wierszy

en: 50 rows
pl: 50 wierszy

en: 25 rows
pl: 25 wierszy

en: 20 rows
pl: 20 wierszy

en: 15 rows
pl: 15 wierszy

en: 10 rows
pl: 10 wierszy

en: 5 rows
pl: 5 wierszy

en: Do not process via cron
pl: Nie przetwarzaj poprzez cron

en: Not in sitemap
pl: Nie w mapie witryny

en: XML sitemap
pl: Mapa XML witryny

en: 1 item successfully processed. | @count items successfully processed.
pl[0]: 1 element przetworzony pomyślnie.
pl[1]: @count elementy przetworzone pomyślnie.
pl[2]: @count elementów przetworzonych pomyślnie.

en: override node settings
pl: zastąp ustawienia węzła

en: override profile settings
pl: zastąp ustawienia profilu

en: Configure the XML sitemap.
pl: Konfiguruje Mapę XML witryny.

en: Sitemap tools.
pl: Narzędzia mapy witryny.

en: Sitemap index
pl: Indeks mapy witryny

en: Sitemap !number
pl: Mapa witryny !number

en: XML sitemap term has been deprecated in favor of XML sitemap taxonomy; enable it in the <a href="@modules">modules page</a>.
pl: "Mapa XML witryny: Termin" został zastąpiony przez moduł "Mapa XML witryny: Taxonomia"; włącz go na <a href="@modules">stronie modułów</a>.

en: You have not correctly followed the installation instructions for this module. You must make certain that the old xmlsitemap/xmlsitemap diretory is removed. The xmlsitemap/xmlsitemap/xmlsitemap.* files have been moved back to the modules root directory. The install instructions were to remove the modules/xmlsitemap directory completely before extracting the update. If you had followed that step you would have prevented this message.
pl: Nie przeszedłeś poprawnie kroków instalacji tego modułu. Musisz mieć pewność, że stary katalog xmlsitemap/xmlsitemap jest usunięty. Pliki xmlsitemap/xmlsitemap/xmlsitemap.* zostały z powrotem przeniesione do głównego katalogu modułu. Instrukcja instalacji mówiła o całkowitym usunięciu katalogu modules/xmlsitemap przed rozpakowaniem aktualizacji. Jeżeli wykonałbyś ten krok, zapobiegłbyś temu komunikatowi.

en: Installation issue
pl: Kłopot z instalacją

en: You have not correctly followed the installation instructions for this module. You must make certain that the old xmlsitemap/xmlsitemap diretory is removed. The xmlsitemap/xmlsitemap/xmlsitemap.* files have been moved back to the modules root directory. The install instructions were to removed the modules/xmlsitemap directory completely before extracting the update. If you had followed that step you would have prevented this message.
pl: Nie przeszedłeś poprawnie kroków instalacji tego modułu. Musisz mieć pewność, że stary katalog xmlsitemap/xmlsitemap jest usunięty. Pliki xmlsitemap/xmlsitemap/xmlsitemap.* zostały z powrotem przeniesione do głównego katalogu modułu. Instrukcja instalacji mówiła o całkowitym usunięciu katalogu modules/xmlsitemap przed rozpakowaniem aktualizacji. Jeżeli wykonałbyś ten krok, zapobiegłbyś temu komunikatowi.

en: Create a XML sitemap conforming to sitemaps.org specifications.
pl: Tworzy mapę XML witryny zgodną ze specyfikacją sitemaps.org.

en: Submit the sitemap when content changes
pl: Dostarczaj mapę witryny gdy zmienia się zawartość

en: If enabled, the search engines will be notified of changes to the sitemap each time the sitemap content is changed.
pl: Jeżeli włączone, wyszukiwarki będą powiadamiane o zmianach w mapie witryny za każdym razem, gdy zawartość mapy ulegnie zmianie.

en: Frequency of sitemap submission
pl: Częstotliwość dostarczania mapy witryny

en: The rate at which the sitemap is submitted to the search engines.
pl: Wskaźnik z jakim mapa witryny będzie dostarczana do wyszukiwarek.

en: Every 6 months
pl: Co 6 miesięcy

en: Every 15 days
pl: Co 15 dni

en: Submit the sitemap to Ask.com
pl: Dostarczaj mapę witryny do Ask.com

en: The URL to submit the sitemap to. Use %placeholder as placeholder for the sitemap URL.
pl: Adres URL dla dostarczania mapy witryny. Użyj %placeholder jako wskazanie miejsca dla URL mapy witryny.

en: Submit the sitemap to Google
pl: Dostarczaj mapę witryny do Google

en: The URL to submit the sitemap to. Use %placeholder like placeholder for the sitemap URL.
pl: Adres URL dla dostarczania mapy witryny. Użyj %placeholder jako wskazanie miejsca dla URL mapy witryny.

en: In order to show statistics, Google will ask you to verify that you control this site by creating a file with a certain name. Enter that name here and the XML sitemap module will create a path to that file name. This will only work if you have clean URLs enabled.
pl: Aby udostępnić statystyki, Google poprosi o weryfikację, czy ta witryna pozostaje pod twoją kontrolą poprzez utworzenie pliku o określonej nazwie. Wprowadź tą nazwę tutaj i moduł Mapa XML witryny utworzy ścieżkę do takiego pliku. To zadziała, tylko gdy przyjazne adresy są włączone.

en: Submit the sitemap to Moreover.com
pl: Dostarczaj mapę witryny do Moreover.com

en: Bing (formerly Live Search)
pl: Bing (poprzednio Live Search)

en: Submit the sitemap to Bing
pl: Dostarczaj mapę witryny do Bing

en: Before allowing you to view additional information, Bing will ask you to verify that you control this site by creating a file with a certain name. Enter that name here, and XML sitemap will create a path to that file name. This will only work if you have clean URLs enabled.
pl: Zanim wyświetlenie dodatkowych informacji będzie możliwe, Bing poprosi o weryfikację, czy ta witryna pozostaje pod twoją kontrolą poprzez utworzenie pliku o określonej nazwie. Wprowadź tą nazwę tutaj i moduł Mapa XML witryny utworzy ścieżkę do takiego pliku. To zadziała tylko, gdy przyjazne adresy są włączone.

en: Bing authentication tag
pl: Znacznik uwierzytelniający Bing

en: Bing will give you an authentication tag.
pl: Otrzymasz od Bing znacznik uwierzytelniający.

en: Submit the sitemap to Yahoo!
pl: Dostarczaj mapę witryny do Yahoo!

en: Before allowing you to view additional information, Yahoo! will ask you to verify that you control this site by creating a file with a certain name. Enter that name here, and XML sitemap will create a path to that file name. This will only work if you have clean URLs enabled.
pl: Zanim wyświetlenie dodatkowych informacji będzie możliwe, Yahoo! poprosi o weryfikację, czy ta witryna pozostaje pod twoją kontrolą poprzez utworzenie pliku o określonej nazwie. Wprowadź tą nazwę tutaj i moduł Mapa XML witryny utworzy ścieżkę do takiego pliku. To zadziała tylko, gdy przyjazne adresy są włączone.

en: Submit the sitemap to all the active search engines
pl: Dostarczaj mapę witryny do wszystkich aktywnych wyszukiwarek

en: Sitemap successfully submitted to !engine.
pl: Mapa witryny pomyślnie dostarczona do !engine.

en: Error occurred submitting sitemap to !engine: !code.
pl: Błąd podczas dostarczania mapy witryny do !engine: !code.

en: Configure the submission settings of the XML sitemap to the search engines.
pl: Konfiguruje ustawienia dostarczania mapy XML witryny do wyszukiwarek.

en: Bing verification page
pl: Strona weryfikacyjna Bing

en: Variable "xmlsitemap_engines_cron_timestamp_submit" has been created.
pl: Zmienna "xmlsitemap_engines_cron_timestamp_submit" została utworzona.

en: XML sitemap engines
pl: Wyszukiwarki mapy XML witryny

en: Submit the sitemap to search engines.
pl: Dostarczaj mapę witryny do wyszukiwarek.

en: The settings for the nodes to include in the sitemap.
pl: Ustawienia dla węzła do zawarcia w mapie witryny.

en: Promotion priority adjustment
pl: Regulacja priorytetu promocji

en: This number will be added to the priority of each post that is promoted to the front page. This setting doesn't apply for the nodes for which the priority is overriden.
pl: Ta wartość będzie dodana do priorytetu każdego wpisu promowanego na stronie głónej. To ustawienie nie jest aplikowane węzłom, których priorytet jest zastępowany.

en: Comment ratio priority adjustment
pl: Regulacja priorytetu dla komentarzy

en: This number will be added to the priority of the post with the highest number of comments; for the other posts, the number is calculated proportionally to the number of comments. This doesn't apply if the maximum number of comments is one, nor for the nodes for which the priority is overriden.
pl: Ta wartość będzie dodawana do priorytetu wpisu z największą liczbą komentarzy; dla innych wpisów, wartość ta będzie obliczana proporcjonalnie do liczby komentarzy. To nie będzie aplikowane, gdy maksymalna liczba komentarzy wyniesie jeden, ani dla węzłów których priorytet jest zastępowany.

en: Add the selected posts to the XML sitemap
pl: Dodaj wybrane wpisy do mapy XML witryny

en: Change the XML sitemap priority of the selected posts to default
pl: Zmień priorytet mapy XML witryny na domyślny dla wybranych wpisów

en: Remove the selected posts from the XML sitemap
pl: Usuń wybrane wpisy z mapy XML witryny

en: XML sitemap node
pl: Węzeł mapy XML witryny

en: <em>XML sitemap node</em> adds nodes (content) to the sitemap. The default priority of a node is determined by a combination of its <a href="@content">content type</a> priority, whether it appears on the front page of your site, and the number of comments it has received. You can override the default priority for individual nodes when you add or edit a node.
pl: <em>Węzeł mapy witryny XML</em> dodaje węzły (treść) do mapy witryny. Domyślny priorytet węzła jest określany przez złożenie priorytetu jego <a href="@content">rodzaju zawartości</a>, obecności na stronie frontowej twojej witryny oraz liczby otrzymanych komentarzy. Możesz zastąpić domyślby priorytet dla pojedynczego węzła podczas dodawania lub edycji.

en: Add node links to the sitemap.
pl: Dodaj łącza węzła do mapy witryny.

en: XML sitemap taxonomy
pl: Taksonomia mapy XML witryny

en: The module adds <a href="@terms">taxonomy terms</a> (categories) to the sitemap. The term default priority may be changed while adding or editing vocabularies and the term default priority can be overridden while adding or editing terms.
pl: Moduł dodaje <a href="@terms">terminy taksonomii</a> (kategorie) do mapy witryny. Domyślny priorytet terminu może być zmieniany w trakcie dodawania lub edycji słowników oraz domyślny priotytet terminu może być zastępowany w czasie dodawania i edycji terminów.

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
pl: Dodaj terminy taksonomii do mapy witryny.

en: The default priority for users who have only the authenticated user role.
pl: Domyślny priorytet dla użytkowników, którzy maję tylko rolę użytkownik uwierzytelniony.

en: Default priority
pl: Domyślny priorytet

en: The priority of all user roles will be added together to set the user's default priority. If all role priorities are left at default, the user's default priority will be %priority.
pl: Priorytet wszystkich rang użytkownika będzie dodany do siebie, aby ustawić jego domyślny priorytet. Jeżeli wszystkie priorytety rang są pozostawione jako domyślne, domyślnym priorytetem użykownika będzie %priority.

en: User priority
pl: Priorytet użytkownika

en: XML sitemap user
pl: Użytkownik mapy XML witryny

en: The module adds user profiles to the sitemap. The <em>anonymous user</em> role must have permission to access user profiles on the <a href="@access">access control page</a>. You can change the default user priority on the <a href="@user_settings">user settings</a> page. The <a href="@user">user role priority</a> will override the default user priority. You can override both the default priority and the role priority if you add or edit a user.
pl: Moduł dodaje profile użytkowników do mapy witryny. Rola <em>anonimowego użytkownika</em> musi mieć uprawnienie dostepu do profili użytkowników na <a href="@access">stronie kontroli dostępu</a>. Możesz zmienić domyślny priorytet użytkownika na stronie<a href="@user_settings">ustawień użytkownika</a>. <a href="@user">Priorytet roli</a> zastąpi domyślny priorytet użytkownika. Możesz zastapić zarówno domyśny priorytet, jak i priorytet roli podczas dodawania lub edycji użytkownika.

en: The priority assigned to the role.
pl: Piorytet przypisany do roli.

en: Add user profile links to the sitemap.
pl: Dodaj do mapy witryny odnośniki profili użytkowników
