XML sitemap (6.x-1.2) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Priority
uk: Пріоритет

en: Hourly
uk: Щогодини

en: Daily
uk: Щодня

en: Weekly
uk: Щотижня

en: Monthly
uk: Щомісяця

en: Settings
uk: Налаштування

en: Default
uk: Базово

en: Never
uk: Ніколи

en: Cache directory
uk: Каталог кешу

en: Submission URL
uk: URL для надсилання

en: Tools
uk: Інструменти

en: Cron limit
uk: Ліміт cron

en: The update has been performed.
uk: Оновлення було успішно виконано.

en: Front page
uk: Головна сторінка

en: Node settings
uk: Налаштування матеріалу

en: Processing
uk: Обробка

en: Apply
uk: Застосувати

en: The update has encountered an error.
uk: Під час оновлення сталася помилка.

en: Yearly
uk: Щорічно

en: Sitemap
uk: Мапа сайту

en: Search engines
uk: Пошукові системи

en: Front page priority
uk: Пріоритет головної сторінки

en: Submission settings
uk: Налаштування надсилань

en: The default priority is %priority.
uk: Пріоритет базово: %priority.

en: Priority adjustment
uk: Регулювання пріоритету

en: This number will be added to the priority of this content type.
uk: Це число буде додано до пріоритету матеріалів цього типу.

en: This will be the default priority of terms in this vocabulary.
uk: Пріоритет базово для термінів цього словника.

en: Default user priority
uk: Пріоритет користувача базове

en: An error occurred and processing did not complete.
uk: Сталася помилка й обробка не була завершена.

en: Use stylesheet
uk: Використовувати таблицю стилів

en: Supporting modules
uk: Підтримувані модулі

en: 1500 rows
uk: 1500 рядків

en: 15 rows
uk: 15 рядків

en: XML sitemap
uk: XML-мапа сайту

en: Configure the XML sitemap.
uk: Налаштувати XML мапи сайту.

en: Sitemap tools.
uk: Інструменти Мапи Сайту

en: Sitemap index
uk: Індекс мапи сайту

en: Create a XML sitemap conforming to sitemaps.org specifications.
uk: Створення XML sitemap згідно sitemaps.org специфікації.

en: Submit the sitemap to Ask.com
uk: Відправити карту сайту в Ask.com

en: Submit the sitemap to Google
uk: Відправити карту сайту в Google

en: Submit the sitemap to Moreover.com
uk: Відправити карту сайту в Moreover.com

en: XML sitemap engines
uk: Системи XML-мапи сайту

en: Submit the sitemap to search engines.
uk: Надсилати мапу сайту до пошукових систем.

en: XML sitemap node
uk: XML-мапа сайту - матеріал

en: Add node links to the sitemap.
uk: Додати посилання матеріалів в карту сайту.

en: XML sitemap taxonomy
uk: XML-мапа сайту - таксономія

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
uk: Додати на мапу сайту терміни таксономії.

en: Default priority
uk: Базовий пріоритет

en: User priority
uk: Пріоритет користувача

en: XML sitemap user
uk: XML-мапа сайту - користувач

en: Add user profile links to the sitemap.
uk: Додати посилання на профіль користувача в карту сайта.

en: Existing sitemap.xml file found.
uk: Існуючий файл sitemap.xml знайдено.

en: The XML sitemap module cannot display its XML output if there is an existing sitemap.xml file in your website root.
uk: Модуль XML-мапа сайту не може відобразити XML-виведення, якщо у кореневому каталозі сайту знаходиться файл sitemap.xml.
