XML sitemap (6.x-2.0-beta3) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Totals
hi: कुल

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Links
hi: लिंक

en: None
hi: कोई नहीं

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Menu
hi: सूची

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Updated
hi: अद्यतित

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Submitted
hi: प्रस्तुत

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Location
hi: स्थान

en: Vocabulary
hi: शब्दावली

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Medium
hi: माध्यम

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Long
hi: लंबा

en: Short
hi: छोटा

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Frontpage
hi: मुखपृष्ठ

en: Rebuild links
hi: लिंक पुनर्निर्मित करें|

en: Submit to search engines
hi: सर्च इंजिन को प्रेषित करें|
