XML sitemap (6.x-2.0-rc1) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Totals
fa: مجموع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Priority
fa: اولویت

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Links
fa: پیوندها

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: URL
fa: نشانی

en: Visible
fa: نمایان

en: Menu
fa: منو

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Updated
fa: به‌روز

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: Never
fa: هیچوقت

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Location
fa: مکان

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: 1 day
fa: ۱ روز

en: Medium
fa: متوسط

en: Users
fa: کاربران

en: Google
fa: گوگل

en: Long
fa: طولانی

en: Short
fa: کوتاه

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Available
fa: در دسترس

en: Frontpage
fa: صفحه اول

en: XML sitemap
fa: نقشه سایت XML

en: Submit the sitemap to search engines.
fa: ارسال نقشه سایت به موتورهای جستجو.

en: Add taxonomy term links to the sitemap.
fa: افزودن پیوندهای واژه‌های طبقه‌بندی به نقشه سایت.

en: Adds user configurable links to the sitemap.
fa: پیوندهای قابل‌پیکربندی توسط کاربران را به نقشه سایت اضافه می‌کند.

en: Adds menu item links to the sitemap.
fa: پیوندهای اقلام منو را به نقشه سایت اضافه می‌کند.

en: Adds content links to the sitemap.
fa: پیوندهای محتوا را به نقشه سایت اضافه می‌کند.

en: Adds user profile links to the sitemap.
fa: پیوندهای پروفایل کاربر را به نقشه سایت اضافه می‌کند.

en: Rebuild links
fa: بازسازی پیوندها
