XML sitemap (6.x-2.0-rc2) - en to el translation catalogue (132 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Pages
el: Σελίδες

en: title
el: τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Totals
el: Σύνολα

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Visible
el: Ορατό

en: Custom links
el: Προσαρμοσμένοι σύνδεσμοι

en: Edit custom link
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένου συνδέσμου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Never
el: Ποτέ

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Medium
el: Μέσο

en: Users
el: Χρήστες

en: Long
el: Μεγάλο

en: Short
el: Σύντομο

en: Included
el: Συμπεριλαμβάνεται

en: Inclusion
el: Συμπερίληψη

en: Excluded
el: Εξαιρείται

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: XML sitemap
el: Χάρτης ιστοτόπου XML

en: XML sitemap engines
el: Μηχανές για το XML sitemap

en: Submit the sitemap to search engines.
el: Υποβολή του χάρτη στις μηχανές αναζήτησης.

en: Default priority
el: Προκαθορισμένη προτεραιότητα

en: XML sitemap user
el: Χρήστης XML χάρτη

en: Indexed
el: Ευρετηριοποιημένο

en: Minimum sitemap lifetime
el: Ελάχιστος χρόνος ζωής χάρτη

en: No minimum
el: Χωρίς ελάχιστο

en: Number of links in each sitemap page
el: Αριθμός συνδέσμων σε κάθε σελίδα του χάρτη

en: Maximum number of sitemap links to process at once
el: Μέγιστος αριθμός συνδέσμων χάρτη των οποίων θα γίνεται επεξεργασία κάθε φορά

en: If you have problems running cron or rebuilding the sitemap, you may want to lower this value.
el: Αν έχετε προβλήματα κατά την εκτέλεση του cron ή την επαναδημιουργία του χάρτη, δοκιμάστε να μειώσετε την τιμή αυτή.

en: Sitemap cache directory
el: Κατάλογος λανθάνουσας μνήμη του χάρτη

en: The sitemap page link count of @size will create more than 1,000 sitemap pages. Please increase the link count.
el: Ο μετρητής συνδέσμων σελίδας του χάρτη μεγέθους @size θα δημιουργήσει περισσότερες από 1.000 σελίδες χάρτη. Αυξήστε τον αριθμό των συνδέσμων.

en: Invalid base URL.
el: Μη έγκυρη βασική διεύθυνση URL.

en: Your sitemap is up to date and does not need to be rebuilt.
el: Ο χάρτης σας είναι ενημερωμένος και δεν χρειάζεται να επαναδημιουργηθεί.

en: Rebuild sitemap
el: Επαναδημιουργία χάρτη

en: The priority of this URL relative to other URLs on your site.
el: Η προτεραιότητα αυτής της διεύθυνσης URL σε σχέση με τις υπόλοιπες διευθύνσεις στον ιστοτόπο.

en: Default (@value)
el: Εξ' ορισμού (@value)

en: Rebuilding Sitemap
el: Επαναδημιουργία του χάρτη

en: administer xmlsitemap
el: διαχείριση του xmlsitemap

en: Are you sure you want to delete the custom link for %loc?
el: Είστε σίγουροι για τη διαγραφή του προσαρμοσμένου συνδέσμου για το %loc;

en: The custom link for %loc has been deleted.
el: Ο προσαρμοσμένος σύνδεσμος για το %loc διαγράφηκε.

en: XML sitemap custom
el: Προσαρμοσμένος χάρτης XML

en: Adds user configurable links to the sitemap.
el: Προσθήκη προσαρμοσμένων από το χρήστη συνδέσμων στο χάρτη.

en: Submit the sitemap to the following engines
el: Αποστολή του χάρτη στις παρακάτω μηχανές αναζήτησης

en: Do not submit more often than every
el: Να μη γίνεται αποστολή πιο συχνά από

en: Only submit if the sitemap has been updated since the last submission.
el: Να γίνεται αποστολή του χάρτη μόνο αν έχει ενημερωθεί από τη στιγμή της τελευταίας αποστολής.

en: Custom submission URLs
el: Προσαρμοσμένες διευθύνσεις URL αποστολής

en: Submitted the sitemap to %url and received response @code.
el: Υποβλήθηκε ο χάρτης στο %url και λήφθηκε η απάντηση @code.

en: Search Engines
el: Μηχανές αναζήτησης

en: XML sitemap menu
el: Μενού XML χάρτη

en: Adds menu item links to the sitemap.
el: Προσθέτει τους συνδέσμους για τα αντικείμενα των μενού στο χάρτη.

en: Automatic (recommended)
el: Αυτόματο (προτείνεται)

en: (highest)
el: (υψηλότερη)

en: (normal)
el: (κανονική)

en: (lowest)
el: (χαμηλότερη)

en: XML sitemap internationalization
el: Διεθνοποίηση του χάρτη XML

en: Include a stylesheet in the sitemaps for humans.
el: Συμπερίληψη ενός αρχείου στυλ στους χάρτες για την ανάγνωση από ανθρώπους.

en: A rebuild is not necessary. If you are just wanting to regenerate the XML sitemap files, you can <a href="@link-cron">run cron manually</a>.
el: Η επαναδημιουργία δεν είναι απαραίτητη. Αν επιθυμείτε να επαναδημιουργήσετε τα αρχεία του XML χάρτη, <a href="@link-cron">εκτελέστε το cron χειροκίνητα</a>.

en: Save and restore any custom inclusion and priority links.
el: Αποθήκευση και επαναφορά τυχόν προσαρμοσμένων συνδέσμων συμπερίληψης και προτεραιότητας.

en: Enables multilingual XML sitemaps.
el: Ενεργοποιεί την διεθνοποίηση των XML χαρτών.

en: Changing these type settings will affect any items of this type that have either inclusion or priority set to default.
el: Η αλλαγή αυτών των ρυθμίσεων τύπων θα επηρεάσει τυχόν αντικείμενα αυτών των τύπων που έχουν είτε την συμπερίληψη είτε την προτεραιότητα ορισμένη στην προκαθορισμένη τιμή.

en: Purging links.
el: Εκκαθάριση των συνδέσμων.

en: Subdirectory where the sitemap data will be stored. This folder <strong>must not be shared</strong> with any other Drupal site or install using XML sitemap.
el: Υποκατάλογος όπου θα αποθηκεύονται τα δεδομένα χάρτη. Ο κατάλογος <strong>δε θα πρέπει να είναι κοινόχρηστος</strong> με οποιοδήποτε άλλο ιστοτόπο Drupal ή εγκατάστασης με χρήση του XML sitemap.

en: Select which link types you would like to rebuild
el: Επιλέξτε τους τύπους των συνδέσμων που επιθυμείτε να επαναδημιουργήσετε

en: If no link types are selected, the sitemap files will just be regenerated.
el: Αν δεν επιλεγούν τύποι συνδέσμων, τα αρχεία του χάρτη απλά θα επαναδημιουργηθούν.

en: Now processing %entity @last_id (@progress of @count).
el: Γίνεται επεξεργασία του %entity @last_id (@progress από @count).

en: @bundle XML sitemap settings
el: Ρυθμίσεις χάρτη XML για @bundle

en: The default XML sitemap settings for this @bundle can be changed <a href="@link-type">here</a>.
el: Οι προκαθορισμένες ρυθμίσεις του χάρτη XML για το @bundle βρίσκονται <a href="@link-type">εδώ</a>.

en: The XML sitemap data is out of sync and needs to be <a href="@link-rebuild">completely rebuilt</a>.
el: Τα δεδομένα του XML χάρτη είναι παρωχημένα και πρέπει να <a href="@link-rebuild">επαναδημιουργηθούν πλήρως</a>.

en: XML sitemap module form
el: Φόρμα μονάδας XML χάρτη

en: Last modification date format
el: Μορφή ώρας τελευταίας τροποποίησης

en: Enable developer mode to expose additional settings.
el: Ενεργοποίηση κατάστασης προγραμματιστή για την εμφάνιση πρόσθετων ρυθμίσεων.

en: Enter one URL per line. The token [sitemap] will be replaced with the URL to your sitemap. For example: %example-before would become %example-after.
el: Εισάγετε μια διεύθυνση URL ανά γραμμή. Το σύμβολο αντικατάστασης [sitemap] θα αντικατασταθεί από τη διεύθυνση URL του χάρτη σας. Για παράδειγμα: Το %example-before θα γίνει %example-after.

en: Invalid URL %url.
el: Μη έγκυρη διεύθυνση URL %url.

en: Anonymous access to user profiles
el: Ανώνυμη πρόσβαση στα προφίλ χρηστών

en: In order to list user profile links in the sitemap, the anonymous user must have the <a href="@perm-link"><em>access user profiles</em> permission</a>.
el: Προκειμένου να υπάρχει λίστα με συνδέσμους προς τα προφίλ χρηστών στο χάρτη, ο ανώνυμος χρήστης πρέπει να έχει την <a href="@perm-link"><em>πρόσβαση προφίλ χρηστών</em> άδεια</a>.

en: None (sitemap locked)
el: Κανένα (χάρτης κλειδωμένος)

en: No XML sitemaps available.
el: Δεν υπάρχουν XML χάρτες.

en: No sitemaps selected.
el: Δεν επιλέχθηκε χάρτης.

en: There are currently no XML sitemap contexts available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι XML χάρτες σε αυτό το γενικό πλαίσιο.

en: A sitemap with the same context already exists.
el: Υπάρχει ήδη χάρτης στο ίδιο γενικό πλαίσιο.

en: The sitemap has been saved.
el: Ο χάρτης αποθηκεύθηκε.

en: The sitemap has been deleted.
el: Ο χάρτης διαγράφηκε.

en: The minimum amount of time that will elapse before the sitemaps are regenerated. The sitemaps will also only be regenerated on cron if any links have been added, updated, or deleted.
el: Ο ελάχιστος χρόνος που θα περάσει προτού δημιουργηθούν πάλι οι χάρτες. Οι χάρτες θα επαναδημιουργούνται κατά την εκτέλεση του cron ή όταν τυχόν σύνδεσμοι προστεθούν, ενημερωθούν ή διαγραφούν.

en: Recommended value: %value.
el: Προτεινόμενη τιμή: %value.

en: When enabled, this will add formatting and tables with sorting to make it easier to view the XML sitemap data instead of viewing raw XML output. Search engines will ignore this.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, θα προστεθούν μορφοποίηση και πίνακες με ταξινόμηση για ευκολότερη ανάγνωση των δεδομένων του XML χάρτη αντί για απλή ανάγνωση ακατέργαστης εξόδου XML. Οι μηχανές αναζήτησης δε θα το λαμβάνουν υπόψη.

en: Prefetch URL aliases during sitemap generation.
el: Προθύστερη λήψη των ψευδώνυμων διευθύνσεων URL κατά τη δημιουργία του χάρτη.

en: If there are problems with rebuilding the sitemap, you may want to manually set this value. If you have more than @max links, an index with multiple sitemap pages will be generated. There is a maximum of @max sitemap pages.
el: Αν υπάρχουν προβλήματα κατά τη δημιουργία του χάρτη, ορίστε εσείς αυτή την τιμή. Αν έχετε περισσότερους από @max συνδέσμους, θα δημιουργηθεί ένα ευρετήριο με πολλαπλούς χάρτες. Υπάρχει ένας @max μέγιστος αριθμός σελίδων ανά χάρτη.

en: Default base URL
el: Εξ' ορισμού βασική διεύθυνση URL

en: This is the default base URL used for sitemaps and sitemap links.
el: Πρόκειται για την εξ' ορισμού βασική διεύθυνση URL για τους χάρτες και τους συνδέσμους του χάρτη.

en: @action @count XML sitemap. | @action @count XML sitemaps.
el[0]: @action @count XML χάρτης.
el[1]: @action @count XML χάρτες.

en: Regenerating Sitemap
el: Επαναδημιουργία του χάρτη

en: Now generating %sitemap-url.
el: Γίνεται επαναδημιουργία του %sitemap-url.

en: Now generating sitemap index %sitemap-url.
el: Γίνεται επαναδημιουργία του ευρετηρίου του χάρτη %sitemap-url.

en: Submit to search engines
el: Υποβολή στις μηχανές αναζήτησης

en: Are you sure you want to delete the XML sitemap?
el: Είστε σίγουροι για τη διαγραφή του XML χάρτη;

en: Are you sure you want to rebuild the XML sitemap?
el: Είστε σίγουροι για την επαναδημιουργία του XML χάρτη;

en: The sitemaps were not successfully regenerated.
el: Οι χάρτες δεν επαναδημιουργήθηκαν με επιτυχία.

en: The sitemap links were rebuilt.
el: Οι σύνδεσμοι του χάρτη επαναδημιουργήθηκαν με επιτυχία.

en: The sitemap links were not successfully rebuilt.
el: Οι σύνδεσμοι του χάρτη δεν επαναδημιουργήθηκαν με επιτυχία.

en: Delete custom link
el: Διαγραφή προσαρμοσμένου συνδέσμου

en: Add XML sitemap
el: Προσθήκη XML χάρτη

en: When enabled, this will fetch all URL aliases at once instead of one at a time during sitemap generation. For medium or large sites, it is recommended to disable this feature as it uses a lot of memory.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, θα γίνει λήψη των ψευδώνυμων διευθύνσεων URL στη στιγμή αντί για κάθε φορά για το καθένα όποτε δημιουργείται ο χάρτης. Για μέσου ή μεγάλου μεγέθους ιστοτόπους, προτείνεται να απενεργοποιηθεί αυτό το χαρακτηριστικό καθώς χρησιμοποιεί αρκετή μνήμη.

en: It is not recommended to delete the only XML sitemap.
el: Δεν συνιστάται η διαγραφή του μοναδικού XML χάρτη.
