XML Synchronizer (6.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: view
it: mostra

en: Contains
it: Contiene

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Operator
it: Operatore

en: Greater than
it: Maggiore di

en: Less than
it: Minore di

en: contains
it: contiene

en: Data
it: Dati

en: Case sensitive
it: Distingui maiuscole/minuscole

en: Starts with
it: Inizia con

en: Ends with
it: Termina con

en: begins
it: inizia

en: ends
it: termina
