XML Synchronizer (6.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: view
pt: ver

en: Contains
pt: Contendo

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is not equal to
pt: É diferente de

en: Operator
pt: Operador

en: Greater than
pt: Maior que

en: Less than
pt: Menor que

en: contains
pt: contendo

en: Data
pt: Dados

en: Case sensitive
pt: Diferenciar maiúsculas e minúsculas

en: Starts with
pt: Começa com

en: Ends with
pt: Termina com

en: begins
pt: começa com

en: ends
pt: termina com
