XML Synchronizer (6.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Content
uk: Матеріали

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: view
uk: вид

en: URL
uk: Посилання

en: Contains
uk: Містить

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: Operator
uk: Оператор

en: Greater than
uk: Більше ніж

en: Less than
uk: Менше ніж

en: Binary
uk: Двійковий

en: contains
uk: містить

en: Data
uk: Дані

en: Case sensitive
uk: Чутливе до регістру

en: Starts with
uk: Починається з

en: Ends with
uk: Закінчується на

en: begins
uk: починається

en: ends
uk: закінчується

en: Greater than or equal to
uk: Більше або рівно

en: Less than or equal to
uk: Менше або рівно

en: XML content is not well-formed.
uk: Вміст XML погано сформований

en: Last synchronized time
uk: Час останньої синхронізації

en: Time for the last synchronization.
uk: Час для останньої синхронізації.

en: XML Title
uk: Заголовок XML

en: XML manager
uk: Xml-Менеджер

en: Broken field data. Unsupported database type.
uk: Бите поле даних. Не підтримуваний тип бази даних.

en: Just ignore it
uk: Просто ігноруйте

en: Multiple arguments can be separated by comma
uk: Кілька аргументів можуть бути розділені комою

en: Char
uk: Символ

en: Unsigned Integer
uk: Беззнакове ціле
