XML Synchronizer (6.x-1.0-beta3) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: view
ja: ビュー

en: Date
ja: 日付

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Contains
ja: 含む

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: Operator
ja: オペレータ

en: Greater than
ja: 大なり記号（&gt;）

en: Less than
ja: 小なり記号（&lt;）

en: contains
ja: 含む

en: Data
ja: データ

en: Case sensitive
ja: 大文字と小文字の識別

en: Nid
ja: ノードID

en: Starts with
ja: ～で始まる

en: Ends with
ja: ～で終わる

en: <
ja: より小さい

en: <=
ja: 同じかより小さい

en: >=
ja: 同じかより大きい

en: >
ja: より大きい

en: begins
ja: ～で始まる

en: ends
ja: ～で終わる
