XML Synchronizer (6.x-1.0-beta3) - en to ru translation catalogue (36 entries)

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: view
ru: просмотр

en: Date
ru: Дата

en: Date format
ru: Полный формат даты

en: Contains
ru: Содержит

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: Operator
ru: Оператор

en: Update frequency
ru: Частота обновления

en: Greater than
ru: Больше чем

en: Less than
ru: Меньше чем

en: Binary
ru: стандартный

en: contains
ru: содержит

en: Data
ru: Данные

en: Case sensitive
ru: Учитывать регистр

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Ends with
ru: Оканчивается на

en: begins
ru: начинается

en: ends
ru: оканчивается

en: Greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Less than or equal to
ru: Меньше или равно

en: XML content is not well-formed.
ru: Содержание XML плохо сформировано.

en: Last synchronized time
ru: Время последней синхронизации

en: Time for the last synchronization.
ru: Время для последней синхронизации.

en: XML Title
ru: Заголовок XML

en: XML Content
ru: Содержимое XML

en: Leave this field blank to extract the feed name directly from XML content, if provided
ru: Оставьте это поле пустым для извлечения названия rss-ленты непосредственно из содержимого XML, если это предусмотрено

en: The URL is invalid.
ru: Адрес недействителен.

en: MySQL 5.1 or above is required, but !version is provided.
ru: Требуется MySQL 5.1 или выше, но установлен !version.

en: MySQL !version is installed.
ru: MySQL !version установлен.

en: XML manager
ru: XML-менеджер

en: Broken field data. Unsupported database type.
ru: Битое поле данных. Не поддерживаемый тип базы данных.

en: Just ignore it
ru: Просто игнорируйте

en: Multiple arguments can be separated by comma
ru: Несколько аргументов могут быть разделены запятой
