XML Synchronizer (6.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Content
pt: Conteúdos

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: view
pt: vista

en: Date
pt: Data

en: Date format
pt: Formato de data

en: Contains
pt: Contém

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: Operator
pt: Operador

en: Greater than
pt: Maior que

en: Less than
pt: Menor que

en: contains
pt: contêm

en: Case sensitive
pt: Maiúsculas e minúsculas

en: Starts with
pt: Começa com

en: Ends with
pt: Termina em

en: begins
pt: começa

en: ends
pt: termina
