XMPP Framework (6.x-1.0) - en to cy translation catalogue (35 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Reset to defaults
cy: Ailosod i rhagosodiadau

en: Delete
cy: Dileu

en: Subject
cy: Testun

en: Remove
cy: Symud

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Date
cy: Dyddiad

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Add
cy: Ychwanegu

en: The configuration options have been reset to their default values.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi cael eu hailosod i'w gwerthoedd rhagosod.

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Create
cy: Creu

en: Never
cy: Byth

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: General
cy: Cyffredinol

en: Arabic
cy: Arabaidd

en: English
cy: Saesneg

en: French
cy: Ffrangeg

en: Italian
cy: Eidaleg

en: Korean
cy: Corëeg

en: Relationships
cy: Cysylltiadau

en: relationships
cy: cysylltiadau

en: Dutch
cy: Iseldireg

en: Finnish
cy: Ffinneg

en: German
cy: Almaeneg

en: Hungarian
cy: Hwngareg

en: Romanian
cy: Rwmaneg

en: Russian
cy: Rwseg

en: Turkish
cy: Tyrceg

en: Lithuanian
cy: Lithwaneg
