XMPP Framework (6.x-1.0) - en to kn translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Unknown
kn: ಅಜ್ಞಾತ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Arabic
kn: ಅರಬಿಕ್

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Italian
kn: ಇಟಾಲಿಯನ್

en: Chinese
kn: ಚೈನೀಸ್

en: Korean
kn: ಕೋರಿಯನ್

en: Join
kn: ಸೇರು

en: Offline
kn: ಆಫ್‌ಲೈನ್

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Dutch
kn: ಡಚ್

en: Finnish
kn: ಫಿನ್ನಿಶ್

en: German
kn: ಜರ್ಮನ್

en: Hungarian
kn: ಹಂಗೇರಿಯನ್

en: Romanian
kn: ರೊಮೇನಿಯನ್

en: Russian
kn: ರಶಿಯನ್

en: Turkish
kn: ಟರ್ಕಿಷ್

en: Conversations
kn: ಸಂಭಾಷಣೆಗಳು

en: Synchronize
kn: ಮೇಳೈಸು

en: Lithuanian
kn: ಲಿತುವಾನಿಯನ್

en: Launch
kn: ಆರಂಭಿಸು

en: Do Not Disturb
kn: ತೊಂದರೆ ಮಾಡಬೇಡಿ

en: Away
kn: ಹೊರಹೋಗಿದ್ದಾರೆ
