XMPP Framework (6.x-1.0) - en to ku translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Reset to defaults
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەتی

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Action
ku: کردار

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Add
ku: زیاد بکە

en: The configuration options have been reset to their default values.
ku: هەڵبژرادنەکانی ڕێکخستن گەڕێنرانەوە سەر نرخە بنەڕەتییەکانی خۆیان.

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Create
ku: درووستکردن

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: General
ku: گشتی

en: Show
ku: پیشانبدە

en: Arabic
ku: عه‌ره‌بی

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Korean
ku: کۆری

en: relationships
ku: پەیوندییەکان

en: Available
ku: هەیە

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: Finnish
ku: فنلەندی

en: German
ku: ئەلمانی

en: Hungarian
ku: هه‌نگاری

en: Romanian
ku: ڕۆمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Turkish
ku: تورکی

en: Lithuanian
ku: لیتوانی
