XMPP Framework (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: Delete
hu: Törlés

en: Subject
hu: Tárgy

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Action
hu: Művelet

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Date
hu: Dátum

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Add
hu: Hozzáadás

en: The configuration options have been reset to their default values.
hu: A beállítások vissza lettek állítva az alapértelmezés szerinti értékükre.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: Never
hu: Soha

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: General
hu: Általános

en: Messaging
hu: Üzenetküldés

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Arabic
hu: arab

en: English
hu: angol

en: French
hu: francia

en: Italian
hu: olasz

en: Korean
hu: koreai

en: User Profile
hu: Felhasználói profil

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Relationship Types
hu: Kapcsolattípusok

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: Join
hu: Kapcsolás

en: both
hu: mindkettő

en: Client
hu: Ügyfél

en: Available
hu: Elérhető

en: Dutch
hu: holland

en: Finnish
hu: finn

en: German
hu: német

en: Hungarian
hu: magyar

en: Romanian
hu: román

en: Russian
hu: orosz

en: Turkish
hu: török

en: Conversations
hu: Beszélgetések

en: Synchronize
hu: Összehangolás

en: Lithuanian
hu: litván
