XMPP Framework (6.x-1.0) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Reset to defaults
is: Endurstilla í sjálfgefin gildi

en: Delete
is: Eyða

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Date
is: Dagsetning

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Add
is: Bæta við

en: The configuration options have been reset to their default values.
is: Stillingarnar hafa verið endursettar í frumgildi sín.

en: Unknown
is: Óþekkt

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Create
is: Stofna

en: Never
is: Aldrei

en: General
is: Almennt

en: Show
is: Sýna

en: Arabic
is: Arabíska

en: English
is: Enska

en: French
is: Franska

en: Italian
is: Ítalska

en: Korean
is: Kóreska

en: Relationships
is: Tengsl

en: relationships
is: tengsl

en: Dutch
is: Hollenska

en: Finnish
is: Finnska

en: German
is: Þýska

en: Hungarian
is: Ungverska

en: Romanian
is: Rúmenska

en: Russian
is: Rússneska

en: Turkish
is: Tyrkneska

en: Lithuanian
is: Litháenska
