XMPP Framework (6.x-2.0) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Subject
bn: বিষয়

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: General
bn: সাধারণ

en: Arabic
bn: আরবী

en: English
bn: ইংরেজী

en: French
bn: ফরাসী

en: Italian
bn: ইতালীয়

en: Korean
bn: কোরিয়ান

en: Dutch
bn: ডাচ

en: German
bn: জার্মান

en: Turkish
bn: তুর্কি
