XMPP Framework (6.x-2.0) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Subject
fa: موضوع

en: Remove
fa: حذف

en: Action
fa: عملکرد

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: Message
fa: پیام

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Add
fa: افزودن

en: Unknown
fa: نامشخص

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Create
fa: ایجاد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: General
fa: عمومی

en: Operation
fa: عملکرد

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Arabic
fa: عربی

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Relationships
fa: روابط

en: relationships
fa: روابط

en: Client
fa: مشتری

en: Offline
fa: آفلاین

en: Cron Settings
fa: تنظیمات کرون

en: Available
fa: در دسترس

en: Dutch
fa: هلندی

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: German
fa: آلمانی

en: Hungarian
fa: مجارستانی

en: Romanian
fa: رومانیایی

en: Russian
fa: روسی

en: Turkish
fa: ترکی

en: Conversations
fa: مکالمات

en: Synchronize
fa: همگام سازی

en: Lithuanian
fa: لیتوانیایی
