XMPP Framework (6.x-2.0) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Subject
fr: Objet

en: Remove
fr: Retirer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Add
fr: Ajouter

en: Unknown
fr: Inconnu

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Create
fr: Créer

en: Fields
fr: Champs

en: Start Date
fr: Date de début

en: End Date
fr: Date de fin

en: General
fr: Général

en: Operation
fr: Opération

en: Arabic
fr: Arabe

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Chinese
fr: Chinois

en: Korean
fr: Coréen

en: Relationships
fr: Relations

en: Relationship Types
fr: Types de relations

en: relationships
fr: relations

en: Join
fr: S'inscrire

en: both
fr: les deux

en: Offline
fr: Hors ligne

en: Cron Settings
fr: Paramètres des tâches planifiées

en: Available
fr: Disponible

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Finnish
fr: Finlandais

en: German
fr: Allemand

en: Hungarian
fr: Hongrois

en: Romanian
fr: Roumain

en: Russian
fr: Russe

en: Turkish
fr: Turque

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: Lithuanian
fr: Lithuanien

en: Launch
fr: Lancer

en: Select One
fr: En choisir une

en: Mappings
fr: Correspondances

en: The header and footer will be taken from Notification events
fr: L'en-tête et le pied de page seront pris dans les évènements de notification

en: Content Profile
fr: Contenu de profil

en: Resource
fr: Ressource

en: Not Set
fr: Non défini
