XMPP Framework (6.x-2.0) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Subject
ja: 件名

en: Remove
ja: 削除

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Date
ja: 日付

en: Message
ja: メッセージ

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Add
ja: 追加

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Create
ja: 作成

en: Fields
ja: フィールド

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: General
ja: 全般

en: Operation
ja: 操作

en: Notifications
ja: 通知

en: Arabic
ja: アラビア語

en: English
ja: 英語

en: French
ja: フランス語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Korean
ja: 韓国語･朝鮮語

en: Relationships
ja: リレーションシップ

en: relationships
ja: リレーションシップ

en: Join
ja: 参加

en: Client
ja: クライアント

en: Offline
ja: オフライン

en: Cron Settings
ja: Cron設定

en: Available
ja: 利用可能

en: Dutch
ja: オランダ語

en: Finnish
ja: フィンランド語

en: German
ja: ドイツ語

en: Hungarian
ja: ハンガリー語

en: Romanian
ja: ルーマニア語

en: Russian
ja: ロシア語

en: Turkish
ja: トルコ語

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Synchronize
ja: 同期

en: Lithuanian
ja: リトアニア語

en: Launch
ja: 起動

en: Mappings
ja: マッピング

en: Content Profile
ja: コンテンツプロフィール

en: Resource
ja: リソース

en: Not Set
ja: 設定がありません

en: NickName
ja: ニックネーム
