XMPP Framework (6.x-2.0) - en to nl translation catalogue (50 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Action
nl: Actie

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Add
nl: Toevoegen

en: Unknown
nl: Onbekend

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: Fields
nl: Velden

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: General
nl: Algemeen

en: Operation
nl: Bewerking

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Arabic
nl: Arabisch

en: English
nl: Engels

en: French
nl: Frans

en: Italian
nl: Italiaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Chinese
nl: Chinees

en: Korean
nl: Koreaans

en: Relationships
nl: Relaties

en: relationships
nl: relaties

en: Join
nl: Lid worden

en: both
nl: beide

en: Client
nl: Afnemer

en: Cron Settings
nl: Cron-instellingen

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Finnish
nl: Fins

en: German
nl: Duits

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Turkish
nl: Turks

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Synchronize
nl: Synchroniseren

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Away
nl: Uit

en: Mappings
nl: Toewijzingen

en: Resource
nl: Bron
