XMPP Framework (6.x-2.1) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Subject
hi: विषय

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Add
hi: जोड़ें

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Create
hi: बनाएँ

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: General
hi: सामान्य

en: Operation
hi: काम

en: Arabic
hi: अरबी

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Turkish
hi: तुर्की

en: Lithuanian
hi: लिथुएनी
