XMPP Framework (6.x-2.1) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Subject
pt: Assunto

en: Remove
pt: Remover

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Add
pt: Adicionar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: Fields
pt: Campos

en: Start Date
pt: Data de Início

en: End Date
pt: Data de Fim

en: General
pt: Geral

en: Operation
pt: Operação

en: Notifications
pt: Notificações

en: Arabic
pt: Árabe

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Castelhano

en: Korean
pt: Coreano

en: Relationships
pt: Relações

en: Relationship Types
pt: Tipos de relacionamento

en: relationships
pt: relações

en: Join
pt: Juntar

en: both
pt: ambos

en: Participants
pt: Participantes

en: Cron Settings
pt: Configurações do cron

en: Available
pt: Disponível

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: German
pt: Alemão

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Turkish
pt: Turco

en: Synchronize
pt: Sincronizar

en: Lithuanian
pt: Lituano

en: Launch
pt: Iniciar

en: Mappings
pt: Mapeamentos

en: The header and footer will be taken from Notification events
pt: O cabeçalho e o rodapé será utilizado para eventos de notificação

en: Resource
pt: Recurso

en: Not Set
pt: Não configurado
