XMPP Framework (6.x-2.1) - en to ru translation catalogue (59 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Subject
ru: Тема

en: Remove
ru: Удалить

en: Action
ru: Действие

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: Message
ru: Сообщение

en: Password
ru: Пароль

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Add
ru: Добавить

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: Fields
ru: Поля

en: Start Date
ru: Дата начала

en: End Date
ru: Дата окончания

en: General
ru: Общий

en: Operation
ru: Действие

en: Notifications
ru: Уведомления

en: Arabic
ru: Арабский

en: English
ru: Английский

en: French
ru: Французский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Korean
ru: Корейский

en: Relationships
ru: Связи

en: Relationship Types
ru: Типы связей

en: relationships
ru: связи

en: Join
ru: Присоединиться

en: both
ru: Оба

en: Client
ru: Клиент

en: Participants
ru: Участники

en: Offline
ru: Не в сети

en: Cron Settings
ru: Настройки Cron

en: Available
ru: Доступно

en: Dutch
ru: Голландский

en: Finnish
ru: Финский

en: German
ru: Немецкий

en: Hungarian
ru: Венгерский

en: Romanian
ru: Румынский

en: Russian
ru: Русский

en: Turkish
ru: Турецкий

en: Field Name
ru: Название поля

en: XMPP Framework Settings
ru: Настройки XMPP Framework

en: XMPP API that we shall utilize in our transactions
ru: Какой XMPP API использовать в запросах

en: XMPP Framework settings
ru: Настройки XMPP Framework

en: XMPP API Settings
ru: Настройки XMPP API

en: Server where xmpp requests will be sent
ru: Сервер, к которому будут направлены xmpp запросы

en: Port where xmpp requests will be sent
ru: Порт, на который будут отправлены xmpp запросы

en: Conversations
ru: Разговоры

en: Synchronize
ru: Синхронизация

en: XMLRPC Settings
ru: XMLRPC настройки

en: Lithuanian
ru: Литовский

en: Mappings
ru: Соответствия

en: Resource
ru: Ресурс
