XMPP Framework (6.x-2.1) - en to de translation catalogue (63 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Subject
de: Betreff

en: Remove
de: Entfernen

en: Action
de: Aktion

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Password
de: Passwort

en: Settings
de: Einstellungen

en: Add
de: Hinzufügen

en: Unknown
de: Unbekannt

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Create
de: Erstellen

en: Fields
de: Felder

en: Start Date
de: Startdatum

en: End Date
de: Enddatum

en: General
de: Allgemein

en: Operation
de: Aktion

en: Notifications
de: Benachrichtigungen

en: Arabic
de: Arabisch

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Chinese
de: Chinesisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: Current Status
de: Aktueller Status

en: Relationships
de: Beziehungen

en: Relationship Types
de: Beziehungstypen

en: relationships
de: Beziehungen

en: Join
de: Beitreten

en: Participants
de: Teilnehmer

en: Log Message
de: Änderungsmitteilung

en: Cron Settings
de: Cron-Einstellungen

en: Available
de: Verfügbar

en: Field Title
de: Feldtitel

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: German
de: Deutsch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: Field Name
de: Feldname

en: Conversations
de: Unterhaltungen

en: Synchronize
de: Synchronisieren

en: Lithuanian
de: Litauisch

en: Launch
de: Starten

en: Extended Away
de: Abwesend (erweitert)

en: Do Not Disturb
de: Nicht stören

en: Away
de: Abwesend

en: Select One
de: Eines auswählen

en: Mappings
de: Zuordnungen

en: Delete Mapping
de: Zuordnung löschen

en: The header and footer will be taken from Notification events
de: Kopf- und Fußzeile werden von Benachrichtigungsereignissen übernommen.

en: Resource
de: Ressource (Objekt)

en: Not Set
de: Nicht festgelegt

en: Conference Name
de: Name der Konferenz

en: Chat Rooms
de: Unterhaltungsräume

en: Jabber ID
de: Jabber-ID:
