XMPP Framework (6.x-2.1) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Subject
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Create
id: Buat

en: Fields
id: Bidang isian

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: General
id: Umum

en: Operation
id: Operasi

en: Notifications
id: Notifikasi

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: Relationships
id: Hubungan-hubungan

en: relationships
id: hubungan

en: Join
id: Bergabung

en: Client
id: Klien

en: Available
id: Ketersediaan

en: Synchronize
id: Singkronkan
