XMPP Framework (6.x-2.0) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Subject
it: Oggetto

en: Remove
it: Elimina

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Add
it: Aggiungi

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: Fields
it: Campi

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: General
it: Generale

en: Operation
it: Operazione

en: Notifications
it: Notifiche

en: Arabic
it: Arabo

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Italian
it: Italiano

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Korean
it: Coreano

en: Relationships
it: Relazioni

en: relationships
it: relazioni

en: both
it: Entrambi

en: Available
it: Disponibile

en: Dutch
it: Olandese

en: Finnish
it: Finnico

en: German
it: Tedesco

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Turkish
it: Turco

en: Synchronize
it: Sincronizzazione

en: Lithuanian
it: Lituano

en: Resource
it: Risorsa
