XMPP Framework (6.x-2.1) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Subject
tr: Konu

en: Remove
tr: Kaldır

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Add
tr: Ekle

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: Fields
tr: Alanlar

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: General
tr: Genel

en: Operation
tr: İşlem

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Arabic
tr: Arapça

en: English
tr: İngilizce

en: French
tr: Fransızca

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Korean
tr: Korece

en: Relationships
tr: İlişkiler

en: Relationship Types
tr: İlişki Türleri

en: relationships
tr: ilişkiler

en: Join
tr: Katıl

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Offline
tr: Çevrim dışı

en: Available
tr: Mevcut

en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Finnish
tr: Fince

en: German
tr: Almanca

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Romanian
tr: Rumence

en: Russian
tr: Rusça

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Configure the xmpp relationships module
tr: xmpp relationships eklentisini yapılandır

en: Synchronize
tr: Eşitle

en: HTTP Poll
tr: HTTP Anketi

en: Lithuanian
tr: Litvanyaca

en: Mappings
tr: Eşlemeler
