Object Oriented eXperience Objects (6.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (24 entries)

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: view
ku: پیشاندان

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: File
ku: پەڕگە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Owner
ku: خاوەن

en: update
ku: نوێبکەوە

en: The date the node was posted.
ku: بەرواری بڵاوکردنەوەی گرێ.
