Object Oriented eXperience Objects (6.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (17 entries)

en: user
ne: प्रयोगकर्ता

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: क्रियाहरू

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुस

en: Description
ne: विवरण

en: Enabled
ne: सक्रिय

en: view
ne: दृश्य

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुस

en: Name
ne: नाम

en: Import
ne: आयात गर्नुस

en: Export
ne: निर्यात गर्नुस

en: Preview
ne: पूर्वदृश्य

en: Update
ne: अद्यावधिक गर्नुस

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Published
ne: प्रकाशित
