Yahoo Weather Forecast (6.x-1.1) - en to kn translation catalogue (14 entries)

en: Celsius
kn: ಸೆಲ್ಸಿಯಸ್

en: Fahrenheit
kn: ಫ್ಯಾರನ್‍ಹೀಟ್

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Not available
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವುದಿಲ್ಲ

en: Tomorrow
kn: ನಾಳೆ

en: Tornado
kn: ಸುಂಟರ ಗಾಳಿ

en: Freezing drizzle
kn: ಕೊರೆಯುವ ತುಂತುರು ಮಳೆ

en: Drizzle
kn: ತುಂತುರು ಮಳೆ

en: Snow
kn: ಹಿಮಪಾತ

en: Hail
kn: ಆಲಿಕಲ್ಲು

en: Dust
kn: ಧೂಳು

en: Haze
kn: ಮಬ್ಬಾದ

en: Heavy snow
kn: ಭಾರಿ ಹಿಮಪಾತ

en: Snow showers
kn: ಹಿಮದ ಮಳೆ
