Yahoo Weather Forecast (6.x-1.2) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Add
uk: Додати

en: Visibility
uk: Видимість

en: Display options
uk: Опції відображення

en: Temperature
uk: Температура

en: Celsius
uk: Цельсія

en: Fahrenheit
uk: Фаренгейт

en: Pressure
uk: Тиск

en: Ops
uk: Дії

en: Zip code
uk: Поштовий індекс

en: Today
uk: Сьогодні

en: Not available
uk: Недоступно

en: Add new item
uk: Додати новий пункт

en: Sunset
uk: Захід

en: Tomorrow
uk: Завтра

en: Wind
uk: Вітер

en: Feels like
uk: Відчувається

en: Humidity
uk: Вологість

en: Forecasts
uk: Прогнози

en: Tornado
uk: Смерч

en: Hurricane
uk: Ураган

en: Thunderstorms
uk: Гроза

en: Freezing drizzle
uk: Дрібний льодяний дощ

en: Drizzle
uk: Мряка

en: Showers
uk: Зливи

en: Light snow showers
uk: Невеликі зливи зі снігом

en: Snow
uk: Сніг

en: Hail
uk: Хаїль

en: Sleet
uk: Мокрий сніг

en: Dust
uk: Пил

en: Haze
uk: Міраж

en: Blustery
uk: Пориви вітру

en: Windy
uk: Вітряно

en: Cold
uk: Холодно

en: Cloudy
uk: Хмарно

en: Sunny
uk: Сонячно

en: Hot
uk: Гарячі кольори

en: Heavy snow
uk: Сильний сніг

en: Partly cloudy
uk: Невелика хмарність

en: Snow showers
uk: Злива зі снігом

en: Show temperature
uk: Показувати температуру

en: Show visibility
uk: Показати видимість
