Yahoo! Web Analytics (6.x-1.0) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: view
cs: zobrazit

en: Search
cs: Hledat

en: Settings
cs: Nastavení

en: edit
cs: upravit

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: This cannot be undone.
cs: Tato akce nemůže být vrácena.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: copy
cs: kopírovat

en: Depends on: !dependencies
cs: Závisí na: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-disabled">zakázán</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-enabled">povolen</span>)
