Yahoo! Web Analytics (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: view
tr: görüntüle

en: Search
tr: Ara

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak her satıra tek bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek: ağ günlüğü sayfası için %blog; tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. Anasayfa için %front kullanınız.

en: This cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
tr: Eğer PHP kipi seçildiyse PHP kodlarını %php arasında girin. Hatalı PHP kodu çalıştırmanın Drupal sitenizi bozacağını unutmayın.

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: copy
tr: kopya

en: Depends on: !dependencies
tr: Gerekenler: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
tr: @module (<span class="admin-disabled">devre dışı</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
tr: @module (<span class="admin-enabled">etkin</span>)

en: Add to every page except the listed pages.
tr: Listelenenler hariç tüm sayfalara ekle.

en: Add to the listed pages only.
tr: Sadece listelenen sayfalara ekle.

en: Add tracking to specific pages
tr: Belirli sayfaları takip et

en: Track internal search
tr: İç aramaları takip et
