Yahoo! Web Analytics (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: view
ar: عرض

en: Search
ar: بحث

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: This cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذا.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: Depends on: !dependencies
ar: يعتمد على: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ar: @module (<span class="admin-disabled">معطل</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ar: @module (<span class="admin-enabled">مُفَعَّل</span>)
