Yamli - Smart Arabic Keyboard (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
it: Mostra su ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Show on only the listed pages.
it: Mostra solo sulle pagine elencate.

en: Pages
it: Pagine

en: On
it: Acceso

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Off
it: Spento

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Inserisci una pagina per linea come percorsi di Drupal. Il carattere '*' è un jolly. Percorsi di esempio sono %blog per la pagina blog e %blog-wildcard per ogni blog personale. %front è la prima pagina (front page).

en: Arabic
it: Arabo

en: English
it: Inglese

en: French
it: Francese

en: Hide
it: Nascondi
