Yamli - Smart Arabic Keyboard (6.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Show on every page except the listed pages.
pt: Exibir em todas as páginas, exceto nas listadas abaixo.

en: Show on only the listed pages.
pt: Exibir apenas nas páginas listadas abaixo.

en: Pages
pt: Páginas

en: On
pt: Habilitado

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Off
pt: Desabilitado

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Digite uma URL do Drupal por linha. O asterisco (*) serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Arabic
pt: árabe

en: English
pt: Inglês

en: French
pt: francês

en: Hide
pt: Ocultar
