Yet another migration module (6.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Utilizador

en: Transactions
pt: Transacções

en: unknown
pt: desconhecido

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Test
pt: Testar

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: Update
pt: Atualizar

en: Theme
pt: Tema

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Utilizador

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Node
pt: Nó

en: Activated
pt: Ativado

en: Url
pt: URL

en: Profile name
pt: Nome do perfil

en: Profile
pt: Perfil

en: Add new item
pt: Adicionar novo item

en: Edit profile
pt: Editar perfil

en: Taxonomy vocabulary
pt: Vocabulário Taxonomia

en: Properties
pt: Propriedades

en: Delete selected
pt: Excluir seleccionados
