Yet another migration module (6.x-2.0-alpha2) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Transactions
it: Transazioni

en: unknown
it: sconosciuto

en: Overview
it: Panoramica

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Views
it: Viste

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Node
it: Nodo

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
it: Il nome della vista deve contenere caratteri alfabetici o il simbolo "_"

en: Profile name
it: Nome profilo

en: Profile
it: Profilo

en: Add new item
it: Aggiungi nuovo elemento

en: Taxonomy vocabulary
it: Vocabolario della tassonomia

en: Delete selected
it: Elimina selezionati
