Yet another migration module (6.x-2.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Handelingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Transactions
nl: Transacties

en: unknown
nl: onbekend

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Name
nl: Naam

en: Taxonomy term
nl: Taxonomie term

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: Unknown
nl: Onbekend

en: User
nl: Gebruiker

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Url
nl: URL

en: 1 day
nl: 1 dag

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
nl: Naam van de View mag letters, cijfers of onderstrepingstekens bevatten.

en: Profile name
nl: Profielnaam

en: Profile
nl: Profiel

en: 6 hours
nl: 6 uur

en: Taxonomy vocabulary
nl: Taxonomiewoordenlijst

en: Invalid name
nl: Ongeldige naam

en: Properties
nl: Eigenschappen
