Yet another migration module (6.x-2.0-alpha3) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Overview
cy: Arolwg

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Node
cy: Nod

en: Properties
cy: Priodweddau

en: The view ID of the field, defined by the database.
cy: ID gwelediad o'r maes, wedi ei ddiffinio gan y gronfa ddata.
