Yandex market (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Place
pt: Local

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Sell price
pt: Preço de venda

en: Currencies
pt: Moedas

en: The price for which the product is sold.
pt: O preço pelo qual o produto é vendido.

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pt: Você precisa ter ao menos um campo configurado antes de poder configurar a tabela

en: URL of the page product
pt: URL da página do produto

en: Cost of delivery for your region.
pt: Custo do envio para sua região.

en: Product group \ category.
pt: Grupo/categoria do produto.

en: Model.
pt: Modelo.

en: Name of item. 255 character max. If the length of the description goes beyond the permissible value, the text is cut off and finally put an ellipsis.
pt: Nome do item. No máximo 255 caracteres. Se o tamanho da descrição superar o valor permitido, o texto é cortado e são usadas reticências.

en: Description of item. 255 character max. If the length of the description goes beyond the permissible value, the text is cut off and finally put an ellipsis.
pt: Descrição do item. No máximo 255 caracteres. Se o tamanho da descrição superar o valor permitido, o texto é cortado e são usadas reticências.

en: Publisher.
pt: Editora

en: Publication year.
pt: Ano de publicação

en: Number of pages in the book, must be a positive number.
pt: Número de páginas do livro, deve ser um número positivo.
