YQL Views Query Backend (6.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (39 entries)

en: Value
ca: Valor

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is not equal to
ca: És diferent a

en: Case
ca: Cas

en: empty
ca: buit

en: contains
ca: conté

en: Case sensitive
ca: Sensible a minúscules i majúscules

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Capitalize first letter
ca: La primera lletra en majúscules

en: When printing the argument result, how to transform the case.
ca: Quan s'imprimeixi el resultat del paràmetre, com cal transformar les majúscules/minúscules.

en: No transform
ca: No transformis

en: Upper case
ca: Majúscules

en: Lower case
ca: Minúscules

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscules cada paraula

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: exposed
ca: exposat

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: !has
ca: no conté

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
ca: El filtre de sensible a majúscules i minúscules pot ser més ràpid. MySQL pot ignorar les majúscules i minúscules.

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
ca: Quan s'imprimeixi els camins URL, com cal transformar les majúscules/minúscules del paràmetre. No utilitzeu això a no ser que estigueu usant Postgres ja que utilitza comparacions sensibles a majúscules.

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: Exposed
ca: Exposat

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)
