YQL Views Query Backend (6.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Number of items
cs: Počet položek

en: Field name
cs: Název pole

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: empty
cs: prázdné

en: contains
cs: obsahuje

en: Column
cs: Sloupec

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Ends with
cs: Končí na

en: Capitalize first letter
cs: První písmeno kapitálkami

en: No transform
cs: Bez převodu

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: exposed
cs: vystavený

en: has all
cs: obsahuje vše

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: desc
cs: pop.
