YQL Views Query Backend (6.x-1.0-alpha2) - en to et translation catalogue (17 entries)

en: Value
et: Väärtus

en: Views
et: Vaated

en: Field name
et: Välja nimetus

en: Contains
et: Sisaldab

en: Does not contain
et: Ei sisalda

en: Is equal to
et: võrdne

en: Is not equal to
et: pole võrdne

en: Case
et: Tõst

en: empty
et: tühi

en: contains
et: sisaldab

en: Column
et: Tulp

en: Starts with
et: Algab millega

en: Is empty (NULL)
et: on tühi (NULL)

en: not empty
et: pole tühi

en: Ends with
et: Lõpeb millega

en: Contains any word
et: Sisaldab suvalist sõna

en: Contains all words
et: Sisaldab kõiki sõnu
