YQL Views Query Backend (6.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Views
ro: Vizualizări

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Contains
ro: Conţine

en: Does not contain
ro: Nu conţine

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Case
ro: Caz

en: contains
ro: conţine

en: Upper case
ro: Majuscule

en: Lower case
ro: Minuscule

en: Transform spaces to dashes in URL
ro: Transformă spațiile în cratime în URL
