Yr Weatherdata (6.x-1.10) - en to gl translation catalogue (89 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: On
gl: Activo

en: Country
gl: País

en: The configuration options have been reset to their default values.
gl: As opcións de configuración foron restabelecidas aos seus valores predeterminados.

en: Region
gl: Área

en: Off
gl: Desactivado

en: Location
gl: Localización

en: Location name
gl: Nome da localización

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Delete location
gl: Borrar localización

en: English
gl: Inglés

en: Info
gl: Información

en: 15 minutes
gl: 15 minutos

en: 12 hours
gl: 12 horas

en: 24 hours
gl: 24 horas

en: Go back
gl: Voltar

en: Settings saved.
gl: Axustes gardados.

en: No image
gl: Ningunha imaxe

en: Default sort order
gl: Orde de clasificación predeterminada

en: One hour
gl: Unha hora

en: Add new location
gl: Engadir nova localización

en: Norwegian Bokmål
gl: Noruego Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruego Nynorsk

en: No locations are stored in the database.
gl: Ningunha localización na base de datos.

en: No matching location was found.
gl: Ningunha localización coincidente.

en: The location ID @id is unknown
gl: A localización @id é descoñecida

en: Yr.no Weather Forecast
gl: Yr.no Previsión do Tempo

en: Weather Forecast
gl: Previsión do Tempo

en: Sunrise: !sunrise<br />Sunset: !sunset
gl: Saída do sol: !sunrise<br />Posta do sol: !sunset

en: Southwest-Norway
gl: Suroeste de Noruega

en: Southeast-Norway
gl: Sueste de Noruega

en: Central Norway
gl: Noruega central

en: Southern Norway
gl: Sur de Noruega

en: Northern Norway
gl: Norte de Noruega

en: Northernmost Norway
gl: Noruega setentrional

en: Text forecast
gl: Previsión de texto

en: Detailed forecast
gl: Previsión detallada

en: Radar image
gl: Imaxe do radar

en: Weather forecast for @location
gl: Previsión do tempo para @location

en: @precip mm precipitation.
gl: @precip mm precipitación.

en: Select the language you want this forecast delivered in.
gl: Elixa a lingua desta previsión.

en: Subregion/City
gl: Vila/Cidade

en: Save location
gl: Gardar localización

en: Existing locations
gl: Localizacións existentes

en: In Norway, a specific location name is required.
gl: En Noruega, o nome específico da localización é necesario.

en: Warning: You are about to delete the location %location from the database. This action cannot be undone.
gl: Advertencia: Está a piques de borrar a localización %location da base de datos. Esta acción non se pode desfacer.

en: An invalid location id was given. Please try again.
gl: Localización inválida. Por favor ténteo de novo.

en: Location deleted.
gl: Localización borrada.

en: No method for retrieving forecast data was found. You must have PHP 5 with cURL available.
gl: Non se atopau un método para recuperar os datos da previsión. Precisa PHP 5 con cURL.

en: Could not retrieve remote XML data from @url, because cURL was not found.
gl: Non se puideron recuperar datos remotos en XML de @url, porque non se atopou cURL.

en: Note that for locations in mainland Norway, a text forecast is included, and this is only supplied in Norwegian.
gl: Nótese que para localizacións de Noruega continental, unha previsión de texto é incluída, pero só en noruegués.

en: Maximum age of XML files
gl: Idade máxima de arquivos XML

en: Three hours
gl: Tres horas

en: Setting a value less than 3 hours is probably useless, since the forecast is not updated that often at yr.no. 3 hours should be plenty to keep your site up to date while avoiding unneccessary server load.
gl: Asignar un valor inferior a 3 horas é probablemente inútil, xa que a previsión non se actualiza tan a miúdo en yr.no. 3 horas deberían ser suficientes para manter o seu sitio actualizado, evitando innecesarias cargas do servidor.

en: manage yr_verdata
gl: xestiona yr_verdata

en: Weather forecast from yr.no
gl: Previsión do Tempo de yr.no

en: Manage the weather forecast from yr.no
gl: Xestionar a previsión do Tempo de yr.no

en: Options for yr_verdata.
gl: Opcións de yr_verdata.

en: cURL must be available for yr_verdata to function properly.
gl: cURL debe estar dispoñible para que yr_verdata funcione correctamente.

en: The SimpleXML class is required. This class is built-in with PHP 5 and up.
gl: A clase SimpleXML é necesaria. Esta clase está integrada en PHP 5 e superior.

en: Collects weather forecast data from http://yr.no and displays it at the site, both in a block and as a page.
gl: Recolle previsións do tempo de http://yr.no e móstrao no sitio, tanto nun bloque como nunha páxina.

en: <a href="!yrl" title="Go to yr.no to view forecasts for more than 7 million locations across the globe">Forecast from yr.no</a>
gl: <a href="!yrl" title="Ver previsións do tempo de máis de 7 millóns de lugares do mundo en yr.no">Previsión de yr.no</a>

en: The first part of the url at <a href="!yrl">yr.no</a> (after <em>http://yr.no/place/</em>). For example: http://yr.no/place/<strong>Norway</strong>/Vest-Agder/Kristiansand/Hamresanden.
gl: A primeira parte da url en <a href="!yrl">yr.no</a> (despois de <em>http://yr.no/place/</em>). Por exemplo: http://yr.no/place/<strong>Spain</strong>/Galicia/Santiago_de_Compostela/Opcional.

en: The second part of the url at <a href="!yrl">yr.no</a> (after <em>http://yr.no/place/</em>). For example: http://yr.no/place/Norway/<strong>Vest-Agder</strong>/Kristiansand/Hamresanden.
gl: A segunda parte da url en <a href="!yrl">yr.no</a> (despois de <em>http://yr.no/place/</em>). Por exemplo: http://yr.no/place/Spain/<strong>Galicia</strong>/Santiago_de_Compostela/Opcional.

en: The third part of the url at <a href="!yrl">yr.no</a> (after <em>http://yr.no/place/</em>). For example: http://yr.no/place/Norway/Vest-Agder/<strong>Kristiansand</strong>/Hamresanden.
gl: A terceira parte da url en <a href="!yrl">yr.no</a> (despois de <em>http://yr.no/place/</em>). Por exemplo: http://yr.no/place/Spain/Galicia/<strong>Santiago_de_Compostela</strong>/Opcional.

en: The fourth part of the url at <a href="!yrl">yr.no</a> (after <em>http://yr.no/place/</em>). For example: http://yr.no/place/Norway/Vest-Agder/Kristiansand/<strong>Hamresanden</strong>.<br />Note that some locations do not have this part of the url and for those, this part is not required.
gl: A cuarta parte da url en <a href="!yrl">yr.no</a> (despois de <em>http://yr.no/place/</em>). Por exemplo: http://yr.no/place/Spain/Galicia/Santiago_de_Compostela/<strong>Opcional</strong>.<br />Nota: algunhas localizacións non teñen esta parte do url e, por tanto, non é necesaria.

en: The file retrieved from @url was not a valid XML-file for this data type. This may be because yr.no is down for maintenance. Also, make sure that the location you specified is spelled correctly.
gl: O arquivo recuperado de @url non era un arquivo XML válido para este tipo de datos. Isto pode ser debido a que yr.no esté pechado por mantemento. Ademais, asegúrese de que a localización especificada está escrita correctamente.

en: This location already exists in the database.
gl: Esta localización xa existe na base de datos.

en: Subregion/municipality
gl: Vila/municipio

en: Region/state/county
gl: Comunidade/estado/país

en: Country/continent
gl: País/continente

en: @type, @altitude m.a.s. <br />Last updated !lastupdate
gl: @type, @altitude m.a.s. <br />Última actualización !lastupdate

en: Forecast for <a href="!url" title="Go to @location at yr.no">@location at yr.no</a>
gl: Previsión para <a href="!url" title="Previsión para @location en yr.no">@location en yr.no</a>

en: Map over <a href="!url" title="Go to @location at Google Maps">@location at Google Maps</a>
gl: Mapa de <a href="!url" title="Ver @location en Google Maps">@location en Google Maps</a>

en: Information about <a href="!url" title="Go to @location at Wikipedia">@location at Wikipedia</a>
gl: Información sobre <a href="!url" title="Ver @location en Wikipedia">@location en Wikipedia</a>

en: Forecast for
gl: Previsión para

en: Midnight sun, the sun doesn’t set.
gl: Sol de medianoite, o sol non se agocha.

en: Polar night, the sun doesn’t rise.
gl: Noite polar, o sol non sae.

en: Weather forecast unavailable
gl: Previsión do tempo non dispoñible

en: Always update (debugging only)
gl: Sempre actualizar (depurando só)

en: Six hours
gl: Seis horas

en: Multiple blocks
gl: Bloques múltiples

en: Yr verdata provides one block, listing all locations. If you want to, it can additionally provide one block for each location. Note that this may look cluttered, so it can be a good idea to use page-specific settings for these blocks.
gl: Yr verdata proporciona un bloque que lista todas as localizacións. Se quere, tamén pode ter un bloque para cada localización. Teña en conta que isto pode parecer confuso, polo que pode ser unha boa idea empregar axustes específicos de páxina para estes bloques.

en: Yr weatherdata
gl: Yr meteoroloxía

en: Delete a location from the local Yr weatherdata list
gl: Borra unha localización da lista local de Meteoroloxía Yr

en: Western Norway
gl: Noruega occidental

en: This location is currently not covered by a radar.
gl: Actualmente esta localización non está cuberta por un radar.
