Yr Weatherdata (6.x-1.10) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: On
tr: Açık

en: Country
tr: Ülke

en: The configuration options have been reset to their default values.
tr: Yapılandırma seçenekleri öntanımlı değerlerine getirildi.

en: Region
tr: Bölge

en: Off
tr: Kapalı

en: Location
tr: Konum

en: Location name
tr: Konum adı

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Delete location
tr: Lokasyon sil

en: English
tr: İngilizce

en: Info
tr: Bilgi

en: 15 minutes
tr: 15 dakika

en: Go back
tr: Geri dön

en: Default sort order
tr: Varsayılan sıralama düzeni

en: Norwegian Bokmål
tr: Norveçce, Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
tr: Norveçce, Nynorsk
