Yr Weatherdata (6.x-1.8) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: On
fr: Activé

en: Country
fr: Pays

en: The configuration options have been reset to their default values.
fr: Les options de configuration ont été réinitialisées à leurs valeurs par défaut.

en: Region
fr: Région

en: Off
fr: Désactivé

en: Location
fr: Emplacement

en: Location name
fr: Nom de l'emplacement

en: Default language
fr: Langue par défaut

en: Delete location
fr: Supprimer l'emplacement

en: English
fr: Anglais

en: 12 hours
fr: 12 heures

en: 24 hours
fr: 24 heures

en: Go back
fr: Retour

en: Settings saved.
fr: Paramètres enregistrés.

en: No image
fr: Pas d'image

en: Default sort order
fr: Ordre de tri par défaut

en: One hour
fr: Une heure

en: Norwegian Bokmål
fr: Norvégien classique

en: Norwegian Nynorsk
fr: Néo-norvégien

en: No matching location was found.
fr: Aucun emplacement correspondant n'a été trouvé.

en: The location ID @id is unknown
fr: L'ID d'emplacement @id est inconnu

en: Yr.no Weather Forecast
fr: Prévisions météorologiques Yr.no

en: Weather Forecast
fr: Prévisions météorologiques

en: Radar image
fr: Image radar

en: Three hours
fr: Trois heures

en: Multiple blocks
fr: Blocs multiples
